Forum

TRKlavye.NET Resmi Forum Sitesi'nde her türlü konuları soru-cevap seklinde ve açılan kategorilere uygun bir şekilde sorunlarınza yönelik çözüm arayabilirsiniz

Webmaster Sitesi

Webmaster (Web uzmanı), internet üzerine teknik bilgisiyle öne çıkan, internet siteleri ve web uygulamaları geliştiren, internet ekosisteminde kullanılacak üründür.

DJ Programları

Ücretsiz ve güvenle indirebileceğiniz Dj Programların tek adresi.En güncel sürümleri ile beraber artık sizlerle!

Sandbox Hakkında

YaRGuCi
YaRGuCi Kurucu 24-11-2018, 10:55
Sandbox Hakkında

Sandbox Nedir - Nasıl Çıkılır

Sandbox Ne Demek?

Sandbox, Google’ın internet sitelerine verdiği filtre cezasıdır. Spam yapan web siteler bu filtreleme sistemine katılmış olur. Bu doğrultuda sandbox’a giren web site arama sonuçlarında iyi sıralamalara giremez. Sandbox sonrasında bu siteler arama sonuçlarında çok geride kalırlar. Böylelikle hit sayılarında yüksek derecede düşüş yaşanır.


Spam, internet site programcıları tarafından yapılan bir tür hiledir. Bu hileleri en aza indirgemek için de Sandbox sistemi kullanılır. Bu sistem sonucunda Google kullanıcıları daha faydalı sitelere girebilirler.

Örneğin; yeni açılan siteler, açıldıktan oldukça az bir süre geçmesine rağmen çok backlink alırlarsa bu durumda da Sandbox’a girebilirler. Girmesi kolay yalnız çıkması ayları, hatta yılları bile bulabilir.

Sandbox’a Nasıl Girilir?

Genellikle yeni açılan sitelerin SEO kurallarına uymaması filtre nedeni olmaktadır. Yeni sitelerin SEO çalışmalarının aşırıya kaçması sandboxa girmesine neden olur. Aşağıda maddeler durumunda sandbox nedenleri açıklanmıştır. Bu nedenler siteden siteye farklılık gösterebilir.

Anahtar Kelime yoğunluğunun fazla olması
Aynı içeriğin ya da benzer içeriklerin çok sayıda yayınlanması
Kopya içerik
Gizli anahtar sözcükler
Aşırı etiket kullanımı
Site üye sayısı ya da hit sayısı ile çelişen içerik artışı
Hızlı backlink artışı
Aşırı url çıkışı ve nofollow kullanılmaması

Sandbox’tan Nasıl Çıkılır?

Sandbox’tan çıkmak için spam yaptığınızı düşündüğünüz herşeyi sitenizden kaldırmalısınız. Daha hızlıca çıkmak istiyorsanız siteyi komple silip tekrar daha düzgün ve organik bir biçimde kurabilirsiniz. Sandboxtan çıkmak için, siteyi bakıma alıp Google’ın unutmasını beklemek ve daha sonra düzgün bir biçimde siteyi yayına sokmak en doğru yol olur.

Sandbox’tan çıkmak uzun süren bir prosedürdir. Bazen 3 ay, bazı durumlarda ise 6 ay kadar sürebilmekte ve net bir sonuç verilmemektedir.

Sandbox’tan çıkan site kısa süre sonra Google’da listelenmeye başlar ve tekrar ziyaretçi alabilir.
--

Yorum Ekleyerek Bize Destek Olabilirsiniz

Forum İstatistikleri

Üyelerimiz 20 onaylı konuda toplam 0 yorum yaptılar. Foruma en son 2019-02-20 02:26:59 tarihinde Film Kategorileri il başlıklı konu eklendi.
Forumda toplam 20 konu bulunmaktadır.
Foruma eklenen 20 konudan 20 tanesi onaylandı.
Forumda 0 adet konu onay beklemektedir.
Forumdaki 20 adet onaylı konuya toplam 0 yorum yapıldı.