Forum

TRKlavye.NET Resmi Forum Sitesi'nde her türlü konuları soru-cevap seklinde ve açılan kategorilere uygun bir şekilde sorunlarınza yönelik çözüm arayabilirsiniz

Webmaster Sitesi

Webmaster (Web uzmanı), internet üzerine teknik bilgisiyle öne çıkan, internet siteleri ve web uygulamaları geliştiren, internet ekosisteminde kullanılacak üründür.

DJ Programları

Ücretsiz ve güvenle indirebileceğiniz Dj Programların tek adresi.En güncel sürümleri ile beraber artık sizlerle!

Blogger Nedir ?

YaRGuCi
YaRGuCi Kurucu 6-09-2018, 10:30
Blogger Nedir ?
Blogger, kısa zaman süre zarfında internet ortamında son derece popüleritesi olan ve ilgi odağı olmaya hak kazanmış, içerik yönetim sistemleri arasında yer almış bir hazır sistemdir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile beraber farklı yazılımların da ortaya çıkması ile birlikte sunulan hizmetlerin kapsamında da çok ciddi farkındalıklar söz konusu olmuştur. Ülkemiz, günden güne farklı bir ihtimam ile karşılaşmakta ve bunu aktif olarak kullanma yolunda da önemli adımlar atmaktadırlar. Google, bildiğimiz gibi internet teknolojileri ağı dediğimiz anda tüm dünya çapında aklımıza gelen şüphesiz olarak ilk kuruluştur.

Zaman içinde insanlara tamamı ile ücretsiz hizmetler sunarak bu anlamda farkındalık yaratan firmanın en büyük projelerinden birisi olarak Blogger sistemini aktif hale getirmiştir. Bu sistem, tamamen ücretsiz olarak sunulan bir çeşit web sitesi oluşturma aracı olarak da bilinmektedir. Sistem hakkında bilgi sahibi olabilmek için konumuzun devamını okumaya devam ediniz.

Blogger Nedir ?

Blogger sistemi, Google firması tarafından ücretsiz olarak sunulan ve gelişmiş XML kod parçacığı biçimleri ile hazırlanmış ücretsiz bir İçerik Yönetim Sistemi olarak dikkat çekmektedir. Bu sistem, diğer birçok farklı içerik yönetiminin aksine PHP kodlama biçimini değil XML kod biçimini tercih etmiş ve bu anlamda da farkını ortaya koyarak kolay geliştirilebilir bir yapı haline gelmiştir. Ülkemiz genelinde son zamanlarda özellikle bayan blogcuların sayısında ortaya çıkan nicel artış da ciddi manada ilgi uyandırıyor.

Blogger sistemi vesilesiyle artık herkesi. Google firmasının içerik yönetimi sistemi içerisinde ücretsiz olarak sizlere sunduğu tema seçeneklerini de enstantane olarak tercih ederek görsellik anlamında zihninizde tasarlamış olduğunuz gibi bir web sitesi oluşturmak artık çok daha kolay bir hale geldi.

Blogger Ne İşe Yarar?

Blogger sistemi tamamen ücretsiz olarak sizleri web sitesi sahibi yapmaktadır. Tamamen Google hizmeti olmasından kaynaklı son derece güvenilir ve kaliteli bir içerik yönetim sistemdir. Blogger oluşumunun asıl amacı; kullanıcılarına güvenilir ve kaliteli bir içerik yönetim sistemi sunabilmektir. Herkesin kedisine ait web sitesi olsun ve internet üzerinde paylaşımlar yaparak destek olması açısından Google firması yetkilileri bu konu ile alakalı olarak çalışmalarını tamamlamış ve Blogger sistemi oluşturmuştur. Bu sistem, kayıt esnasında sadece sizlerden bir mail adresi istiyor ve sizleri otomatik olarak web sitesi kurulum ekranına yönlendiriyor.

Blogger sistemi içerisinde dilediğiniz içeriğe sahip dilediğiniz görsellik için temalar kullanarak şahane web siteleri ortaya çıkarmanız mümkündür. Bu sistem sayesinde online ortamdaki paylaşımcı web sitelerinin sayısı da artmış olacak. Sistem bildiğimiz BLOG sistemidir. İçerisine yazı girerek paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir günlük olarak da kullanabilir, ilerleyen süreçte Google Adsense imkanlarını da kullanarak sistem üzerinden çok ciddi gelirler elde edebilme şansına da sahip olabilirsiniz.
--

Yorum Ekleyerek Bize Destek Olabilirsiniz

Forum İstatistikleri

Üyelerimiz 20 onaylı konuda toplam 0 yorum yaptılar. Foruma en son 2019-02-20 02:26:59 tarihinde Film Kategorileri il başlıklı konu eklendi.
Forumda toplam 20 konu bulunmaktadır.
Foruma eklenen 20 konudan 20 tanesi onaylandı.
Forumda 0 adet konu onay beklemektedir.
Forumdaki 20 adet onaylı konuya toplam 0 yorum yapıldı.