Forum

TRKlavye.NET Resmi Forum Sitesi'nde her türlü konuları soru-cevap seklinde ve açılan kategorilere uygun bir şekilde sorunlarınza yönelik çözüm arayabilirsiniz

Webmaster Sitesi

Webmaster (Web uzmanı), internet üzerine teknik bilgisiyle öne çıkan, internet siteleri ve web uygulamaları geliştiren, internet ekosisteminde kullanılacak üründür.

Genel Programlar

Ücretsiz ve güvenle indirebileceğiniz tüm web programlarının tek adresi.En güncel sürümleri ile beraber artık sizlerle!


Site Kuralları

HAKKIMIZDA VE KURALLARIMIZ


1. TRKLAVYE.NET WEB SİTESİ TANIMLARI


TRKlavye.NET web sitesi üzerinden belirtilen her türlü fonksiyon, imkan, bilgi, veya diğer servisler (varsa İSS (internet servis sağlayıcı ve/veya internet erişimi) dahil) anlamına gelmektedir. Kullanıcı ya da siz, TRKlavye’nin izni alınarak ya da alınmadan ya da bu siteyi ya da sitenin bir bölümünü kullanmak için kayıtlı olsun ya da olmasın veya bu site üzerinden sunulan bir Servisin kayıtlı kullanıcısı olsun ya da olmasın, bu siteye giren ya da bu siteyi kullanan tüm kişiler anlamına gelmektedir. Bu web sitesi ya da site, TRKlavye tarafından yönetilen ve PC’ler, dizüstü bilgisayarlar, mobil telefonlar, PDA’lar, dijital kameralar, televizyonlar ve diğer ağ destekli cihazlar gibi erişim cihazları üzerinden fiziksel olarak bağlantılı ya da kablosuz ağlardan (kablosuz uygulama protokolü ya da benzeri (wap) teknolojisiyle erişilebilen internet ve ağlar dahil) erişime açık ve bu Kuralların gönderildiği ya da Kullanıcının bu Kuralları kabul ettiğini belirtmesi için Kuralların açıkça referans gösterildiği web sitesi (ana sayfa ve diğer web sayfaları) ya da diğer bilgi ve/veya uygulama grupları anlamına gelmektedir. Bu web sitesi ya da siteyi belirten her türlü ifade, aynı zamanda her türlü ilişkili wap sitesini de belirtmektedir. Bazı başka kurallar, aşağıdaki metinde tanımlanmaktadır.

2. BU SİTEYE ERİŞİM VE SİTENİN KULLANIMI

Gerek kayıtlı Kullanıcı, gerekse kayıtsız ziyaretçi olarak bu siteye erişen, sitede dolaşan veya herhangi bir bölümünü indiren veya bu siteye mesaj bırakan veya yükleme yapan ya da bu siteyi ve içeriğini başka herhangi bir şekilde kullanan kişi hiçbir değişiklik olmadan aşağıdaki Şartları (söz konusu kişi ile TRKlavye.NET arasında bir sözleşme niteliğindedir) ve ilgili tüm kanunların hükümlerini kabul eder.

Bu siteye veya Servislere giriş belirli bir zaman dilimi içerisinde belirli bir sayı ve/veya süre ile sınırlı olabilir. Bu site veya bu sitenin belirli bölümleri yetişkinleri ilgilendiren konular içerebilir. Bu içeriğe erişmek ve izlemek için yaşınızın 18 olması (ve bunu beyan etmeniz) gerekir. Çocukların bu siteye erişmelerine ve izlemelerine izin verdiğiniz taktirde, bu girişi kontrol etmek ve hangi içeriklerin veya Servislerin çocuklar için uygun olup olmadığını belirlemek sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Bu site veya sitenin belirli bölümleri kanalıyla çocukların kendileri ile ilgili kişisel bilgilerin başkaları tarafından öğrenilmesinin mümkün olabileceğine dikkat edin. Kullanıcı, bu siteye erişmek için TRKlavye tarafından temin edilen arayüz dışında başka herhangi bir araçla siteye erişmemeyi kabul eder.

Bu Kurallar, bu site üzerinden erişilmeyen ya da verilmeyen (ve böyle bir amacı olmayan) işlevler ya da Servislerle ilgili koşullar içerebilir. Bu Kuralların herhangi bir koşulu yalnızca bu tür bir işlevle ya da Servisle ilişkili olduğunda, herhangi bir geçerliliği ya da etkisi olmaz ve diğer koşulların geçerliliğini etkilemez.

3. DİĞER ŞARTLAR, KURALLAR VS.

Bu Şartlar bir dağıtım, lisans veya satış anlaşması çerçevesinde Kullanıcının uyması gereken şartlara veya ilgili başka anlaşmalara ve koşullara ektir. Bu sitenin ya da herhangi bir kısmının belirli kurallar, prensipler, davranış kuralları, Kullanıcıları ilgilendiren başka şartlar ya da direktifler içermesi halinde, Kullanıcı bu kurallara ve prensiplere de uyacağını kabul ve taahhüt eder. Yukarıda belirtilen çeşitli kurallar, şartlar vs. arasında bir çelişki veya tutarsızlık olması halinde, burada yer alan Kurallar geçerli olacaktır. Bu Kuralları (veya söz konusu diğer kuralları, prensipleri vs.) kabul etmediğiniz taktirde, bu siteyi kullanmanız mümkün değildir.

Bu Şartlar bu site kanalıyla temin edilemeyen (ve edilmesi istenmeye) işlevsellikler veya Servislerle ilgili hükümler içerebilir. Bu Şartların herhangi bir hükmünün yalnızca söz konusu işlevsellikler veya Servisler ile ilgili olması halinde, bu hüküm geçerli olmayacak ve diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemeyecektir.

4. KULLANICI KAYDI VE GİRİŞ/ÇIKIŞ YAPMA

Çeşitli malzemeler yüklemek ya da indirmek, site üzerinden iletişim kurmak ve bu siteye, Hizmetlere, kaynaklara ve Site içeriğinin (aşağıda tanımlanan şekilde) belirli bir bölümüne ya da tümüne erişmek için, Kullanıcılardan kayıt bilgilerini sağlamaları ve siteye giriş yapmaları istenebilir. Bu sitenin, Hizmetlerin ve Site içeriğinin kullanılması için, Kullanıcının sağladığı tüm kayıt bilgilerinin doğru, gerçek, güncel ve eksiksiz olması ve bu şekilde kalması bir zorunluluktur.

Kayıt bilgilerinizde meydana gelebilecek her türlü değişikliği hemen TRKlavye'ye bildirmeyi kabul etmektesiniz. Bildirimler, bu sitede ya da yukarıdaki Kurallarda TRKlavye.NET için verilen adrese ya da e-posta adresine yapılmalıdır.

TRKlavye.NET'e verilen bilgilerin doğru, güncel ya da eksiksiz olmadığına inanırsa ya da TRKlavye herhangi başka bir şekilde, tamamen kendi inisiyatifinde uygun olacağına inandığında (aynı kişi tarafından birden fazla hesap/Kullanıcı Profili için kayıt yapılmasından şüphelenilmesi dahil), Kullanıcının bu siteye ve/veya herhangi bir kaynağına, Hizmetine ve Site içeriğine erişimini reddetme ve (varsa) Kullanıcı hesaplarını sonlandırma ya da askıya alma hakkına sahiptir.

Bu siteye ya da sitenin herhangi bir bölümüne erişim için giriş yaptığınızda, TRKlavye tarafından ‘log-off’ (Oturumdan çıkış), ‘exit’ (çıkış) ya da benzeri bir seçenek sunuluyorsa, oturum sonunda bu seçenekleri kullanarak çıkış yapmayı kabul etmektesiniz. TRKlavye, hesapları uzun süre boyunca kullanılmayan, giriş yapmış kullanıcıların, oturumlarını sonlandırma (çıkış yaptırma) hakkını saklı tutmaktadır. Bu site üzerinden eriştiğiniz Hizmetlerden biri, internetin kendisine erişimse (örneğin İSS Hizmeti), siz bağlı iken, tüm kullanıcılarımıza verdiğimiz hizmetlerin kalitesini korumak için TRKlavye (1) Hizmetle olan bağlantınız 15 dakika ya da kendi inisiyatifimize göre seçtiğimiz başka bir süre boyunca boşta ya da başka bir etkinlikteyse ve/veya (2) Hizmete aynı anda bağlı Kullanıcıların toplam sayısını ve/veya herhangi bir Kullanıcının bir oturumda bağlı kalacağı süreyi sınırlandırmak için bağlantınızı kesme hakkını saklı tutmaktadır.

5. PAROLALAR VE HESAP DETAYLARI

Kullanıcı kendi parolasını ve diğer bilgilerini (varsa) ve Kullanıcı hesabı altındaki tüm diğer etkinliklerinin gizliliğini korumakla sorumludur. Kullanıcı hesabının her türlü izinsiz kullanımı ya da diğer güvenlik kuralları çiğnenmesi durumları, hemen TRklavye'ye bildirilmelidir. Kaydınız size özeldir ve hesap adınızı, ya da parolanızı başka kişilere açıklayamazsınız. Hesap adınızın ve parolanızın sizin tarafınızdan başkalarına verilmesi, kayıt sonlandırılmasına neden olabilir.