Forum

TRKlavye.NET Resmi Forum Sitesi'nde her türlü konuları soru-cevap seklinde ve açılan kategorilere uygun bir şekilde sorunlarınza yönelik çözüm arayabilirsiniz

Webmaster Sitesi

Webmaster (Web uzmanı), internet üzerine teknik bilgisiyle öne çıkan, internet siteleri ve web uygulamaları geliştiren, internet ekosisteminde kullanılacak üründür.

DJ Programları

Ücretsiz ve güvenle indirebileceğiniz Dj Programların tek adresi.En güncel sürümleri ile beraber artık sizlerle!Influencer Marketing Hakkında

Influencer Marketing Hakkında
Download
Konuyu Okuyanlar
Influencer Marketing Hakkında - Otomotiv siteleri için yeni uyarlanabilir şablon. Şablonun siyah, kırmızı ve beyaz renklerinin ve şık görünümünün birleşimi hiç şüphesiz okuyucuyu sitenizde oyalayacaktır. Şablon etkileyici bir görünüme sahip ve reklam birimleri makul bir şekilde yerleştirilmiş ve ana içeriğin sunumunu engellemiyor. Sitedeki yayınları olan tüm bloklar açıkça ayrılmıştır, bu nedenle içeriğiniz fark edilmeden kalmaz.

Dikkat! Şablon Güncellendi!
 • Site başlığına yeni bloklar eklendi.
 • Makalenin gövdesinde haberi içeren bir blok ekleme fırsatı ortaya çıktı. Bağlantı ve davranışsal faktörler gelişecektir. Ek olarak, bu bloğun ekleneceği makalede hangi yeri belirtebilirsiniz.
 • Bazı hatalar düzeltildi

 • Şablon adı: Influencer Marketing Hakkında
 • Kategori: Webmaster;
 • Desteklenen Sürümler (CMS): DLE 10, 10.1, 10.2, 10.3, 10.4, 10.5, 10.6, 11.0, 11.1, 11.2;
 • Genişlik: Adaptif (responsive), 320-1264px;
 • Kodlama Dili: html5, css3;
 • Tarayıcı uyumluluğu: IE, Mozilla, Opera, Google Chrome, Safari, mobil cihazlar;
 • Dosyalar: Şablon, Talimat, PSD logosu;
 • Konular: Web Tasarım.
Influencer Marketing Hakkında
Influencer ; İngilizce'de "etkileyen" anlamına gelmektedir.Stratejik pazarlama yöntemini temelden sarsan Influencer Marketing; Youtube, Facebook, Twitter,Periscope, Instagram gibi sosyal medya hesaplarında bi hayli hiti yüksek takipçiye sahip kişi ve kişilerin içerik yoluyla bir ürün ya da marka hakkındaki deneyimlerini, bu konuda takipçilerini bilgilendirmesidir.Son zamanlarda dijital dünyanın büyümesi sonucunda hızla günlük hayatımıza etki etmesi, sosyal medya da geniş kitlelerin ortaya çıkmasını sağlamış, bu bağlamda sosyal medya da fenomen ve fenomen olma yolunda olan kişilerin hızla artmasına sebep olmuştur.

Influencer Marketing Ne Demek ?

Günümüzün sosyal medya dünyasında influencer, medya hatlarında belirli bir popüleritesi olan, hitap ettiği takipçi kitlesini etkileyen bilirkişidir.Bu bilirkişi yerleştirmesini influencer’ın kendisi değil, onun deneyim ve paylaşımlarının duygusal bağlamda tamamen samimiyetine güvenip inanan takipçi kitlesi yapar.Influencer ünlü bir kişi, internet fenomeni, blogger kullanıcısı, Youtube vloggerı ya da Instagram'da popülerite sahibi olan bir kişi de olabilir.Influencer marketing, bir markanın veya ürünün sanal ortamda yayılarak alış-satış ve görünürlüğünün arttırıldığı bir pazarlama stratejisidir. Diğer bir ifade ile sosyal medyada fenomen olmuş şahısların markanızı veya ürününüzü tanıtma metodudur. Özellikle günümüz popüleritesi sosyal medyanın önemi bu kadar artmış iken müşteriler karar verme sürecinde üçüncü şahısların görüşlerinden büyük ölçüde etkilenebilmektedirler.

Influencer Marketing Hakkında


Peki neden bu pazarlama tekniğine başvurmalıyız ?

Çünkü; bu yöntem ile marka bilinirliğinizi, potansiyel müşteri sayınızı ve dijital pazarlamadan elde ettiğiniz geliri bir anda yükseltebilirsiniz. Doğru bir “influencer” yani “etkileyen” kişi bulduğunuzda markanız doğru müşterilere ulaşabilir.Dijital pazarlamanın gün geçtikçe daha fazla rağbet görmesi neticesinde, geleneksel reklam uygulamaları etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlamış ve kullanıcılar bu reklamları artık kullanma taraftarlığından vazgeçmiş bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre pazarlamacıların %84’ü 2017 yılı içerisinde en az bir kere influencer pazarlama tekniğini kullanacaklardır.

Bu yöntem ile hem markanızın güvenilirliğini arttırırsınız hem de dijital pazarlama stratejinizin sonuçlarını daha hızlı bir şekilde görürsünüz.

Marka ve Sektörlerle Alakadar Olan Influencer'ler Nelerdir?

Influencer marketing ile ilgili bilmeniz gerekmekte olan, en önemli unsur alaka düzeyidir. Influncer marketing'in, 3 ana noktada bağlantıları mevcuttur.

 • Sosyal Ulaşım: Influencer’lar sosyal medya hatları ile milyonlarca kişiye ulaşabilme gücüne sahiptirler.
 • Özgün içerik: Influencer’lar özgün, etkileyici, ekstrem ve pazarlama odaklı hücresel içerikler üretirler.
 • Tüketici güveni: Influencer’lar dinleyici kitlesi ile güçlü ilişkileri yapılandırır; takipçileri influencer’ların fikirlerine güvenirler.
Influencer marketing metodunda 4 temel etkinlik yer alır:

 1. Influencer’ları analiz edip, belirlemek ve onları önem sırasına göre derecelendirmek.
 2. Influencer’lara pazarlama yapmak: Influencer topluluğunun marka ve firmaya dair farkındalığını arttırmak.
 3. Influencer’lar üzerinden pazarlama yapmak: Hedef pazar segmentleri üzerinden hedef kitlenin marka farkındalığını arttırmak için influencer’lar aracılığıyla pazarlama kampanyaları yapmak.
 4. Influencer’lar ile pazarlama yapmak: Influencer’ları marka ve firmanın savunucuları haline dönüştürerek, onlara adeta taraftar ruhunu aşılamak.
Influencer Marketing Hakkında

Sosyal Medya Liderleri

Influencer kampanyasından faydalanabilmek için yapmanız gereken ilk şey sosyal medya influencer'larını tespit etmek. En çok kişiye ulaşabilecekler kesinlikle sosyal medya hatlarında bulunmaktadır.

Hangi sosyal medyadan daha çok faydalanabileceğinizi araştırın ve ona göre kararınızı vermeniz sizin için daha faydalı olacaktır.Örneğin; "webmaster" sektöründe iseniz markanızı (sitenizi) daha geniş kitleye duyuracak en iyi influencer'lar başlangıç olarak Youtube daha sonra Facebook, Twitter olabilir.

Eğer markanızın daha iyi konumlara gelmenizi istiyorsanız, video etkileşimleri ile bu işe başlamak daha mantıklı olur.O zaman YouTube influencer'ları daha iyi bir seçenek olur.Çünkü; görsel anlatımlar daima bilinirliğinizi arttıracak bir etken olmak ile beraber size olan ilginin artaracağı bir alandır.Tabiki sadece bu hususta Youtube tek başına yeterli bir sosyal medya aracı değildir.Facebook, Twitter ve SnapChat gibi diğer medya araçlarını da göz ardı etmememiz gerekmektedir.

Hashtag (etiket) de influencer araştırmanız için size yardımcı olabilecek bir diğer etmendir. "SEO" ile alakalı bir markanız varsa eğer SEO gibi terimleri içermiş olan hashtag'leri aratabilir ve böylece doğru influencer’a ulaşabilmeniz daha kolay olacaktır.

Influencer'ların %80’i blog yazarlarıdır. Bu bloggerlardan Google Analytics sonuçlarını paylaşmalarını isteyebilir ve ne kadar trafik aldıklarını görebilirsiniz. Böylece bloggerın gerçek SEO değerini anlayabilirsiniz.


Yorum Ekleyerek Bize Destek Olabilirsiniz