Forum

TRKlavye.NET Resmi Forum Sitesi'nde her türlü konuları soru-cevap seklinde ve açılan kategorilere uygun bir şekilde sorunlarınza yönelik çözüm arayabilirsiniz

Webmaster Sitesi

Webmaster (Web uzmanı), internet üzerine teknik bilgisiyle öne çıkan, internet siteleri ve web uygulamaları geliştiren, internet ekosisteminde kullanılacak üründür.

DJ Programları

Ücretsiz ve güvenle indirebileceğiniz Dj Programların tek adresi.En güncel sürümleri ile beraber artık sizlerle!Web Tasarımın SEO'ya Uyum Sağlaması

Web Tasarımın SEO'ya Uyum Sağlaması
Download
Konuyu Okuyanlar
Web Tasarımın SEO'ya Uyum Sağlaması - Otomotiv siteleri için yeni uyarlanabilir şablon. Şablonun siyah, kırmızı ve beyaz renklerinin ve şık görünümünün birleşimi hiç şüphesiz okuyucuyu sitenizde oyalayacaktır. Şablon etkileyici bir görünüme sahip ve reklam birimleri makul bir şekilde yerleştirilmiş ve ana içeriğin sunumunu engellemiyor. Sitedeki yayınları olan tüm bloklar açıkça ayrılmıştır, bu nedenle içeriğiniz fark edilmeden kalmaz.

Dikkat! Şablon Güncellendi!
 • Site başlığına yeni bloklar eklendi.
 • Makalenin gövdesinde haberi içeren bir blok ekleme fırsatı ortaya çıktı. Bağlantı ve davranışsal faktörler gelişecektir. Ek olarak, bu bloğun ekleneceği makalede hangi yeri belirtebilirsiniz.
 • Bazı hatalar düzeltildi

 • Şablon adı: Web Tasarımın SEO'ya Uyum Sağlaması
 • Kategori: Webmaster;
 • Desteklenen Sürümler (CMS): DLE 10, 10.1, 10.2, 10.3, 10.4, 10.5, 10.6, 11.0, 11.1, 11.2;
 • Genişlik: Adaptif (responsive), 320-1264px;
 • Kodlama Dili: html5, css3;
 • Tarayıcı uyumluluğu: IE, Mozilla, Opera, Google Chrome, Safari, mobil cihazlar;
 • Dosyalar: Şablon, Talimat, PSD logosu;
 • Konular: Web Tasarım.
Web Tasarımın SEO'ya Uyum Sağlaması
SEO, Web tasarım adeta bir bütün olan konudur. Birbirlerini tamamlar niteliktedirler. Yazılım ile başlamış olan başarılı çalışmalar, SEO ile kendini bir üst segmente çıkarır ve böylece web siteniz doğru bir planlama yoluyla gerçekleştirmiş olur.Bunları uygulayabilmek için de belli bir bilgi birikimine sahip olmamız en önemli şartlardan bir tanesidir. SEO kurallarına uygunluğu sağlanamayan web siteleri, arama robotları tarafından dikkate alınmaları güçleşir.Dolayısıyla SEO ve Web Desingn birbirininden kopmaz bir bütündür.

Sitenizin okunabilir ve indexlenebilir bir tasarıma sahip olması, arama robotlarının web sitenizi incelemeye geldiği zaman SEO uyumuna, html tag'larına, sayfa girişi sayısına, sayfada kalma süresine, backlink sayısına bakarak puanlama yapmaktadır. Buna göre sitenizin alacağı değer belirlenir.Bunlar dikkate alınmaz ise; konularınız veya görselleriniz çok kaliteli olsa bile bu kurallar doğrultusunda uygun değilse hiçbir işe yaramayacaktır. Web sitenizin ara yüzünün kodlamasını da HTML 5 şeklinde kodlama yapılmasına özen gösterin. SEO kurallarına göre düzenlenilmiş bir web sitesinin içerik okunuşu kolaylaşır ve içeriğiniz arama robotları tarafından ön planda tutulur. Mobil tarayıcılara duyarlı (responsive) web siteler de arama motorlarında responsive olmayanlara göre çok daha avantajlı durumdadır. Bu nedenledir ki; web sitenizin mobil uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle, kullanıcıların 2016 yılından itibaren çoğunun telefon ve tablet üzerinden internete girdiğini düşünürsek oldukça önem arz etmektedir. Hızlı bir web hosting sağlayıcı ve son derece profesyonel kodlama ile web sitenizin alt yapısını güçlü kılmanız size fayda sağlayacaktır. Ek olarak; sonradan değişim sağlayabileceğiniz bir sisteme sahip olmalınız da size fayda sağlayacaktır. Web sitenizin url yapısını da SEO uyumlu yapıp ve ona göre domain almanız da web siteniz için son derece önemlidir. Anahtar kelime içeren, aratılma potansiyeli yüksek, kolay uzantılar ile web sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz.
Belli başlı saydığım kurallara dikkat ederek ve Google'ın algoritmalarını güncel olacak şekilde inceleyerek web sitenizi oldukça iyi bir konuma getirebilirsiniz.


Yorum Ekleyerek Bize Destek Olabilirsiniz